Jak zapobiec wyciekowi danych? – ESET Endpoint Encryption

Coraz częściej media donoszą o cyberatakach na firmy i instytucje rządowe. W tego typu sytuacjach, jeśli w zaatakowanych organizacjach nie stosowano szyfrowania danych, niemal pewnym jest, że prócz samego przełamania zabezpieczeń, doszło także do wycieku danych. Nie każda firma dostrzega niebezpieczeństwa związane z tego typu sytuacjami. Każde przedsiębiorstwo musi jednak mieć na uwadze, że posiada i przechowuje dane, które nie mogą zostać ujawnione, tj. dane osobowe, informacje dotyczące klientów czy pracowników. Wdrażając rozwiązanie szyfrujące w firmie, odczytanie danych przez nieuprawnioną osobę jest niemożliwe.

ESET Endpoint Encryption (dawniej DESLock+) to niezbędne w każdej firmie narzędzie, przeznaczone do szyfrowania danych, zapobiegające negatywnym skutkom wycieków danych.

Rozwiązania szyfrujące przestały być dodatkiem do antywirusa, a stały się kluczowym zabezpieczeniem firmy i jej danych.

W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań, ESET Endpoint Encryption pozwala zdalnie wyłączyć służbowego laptopa, blokując dostęp do firmowych danych. Wszystko to następuje w kilka sekund po nawiązaniu przez komputer połączenia z Internetem, bez konieczności zestawiania dedykowanego tunelu VPN.

Instalacja ESET Endpoint Encryption zajmuje zazwyczaj mniej niż 10 minut. Kompletna konfiguracja rozwiązania trwa krócej niż godzinę i pozwala przyśpieszyć proces implementacji programu w całej organizacji.

Na każdym etapie wdrożenia wiedzieliśmy, że możemy liczyć na wsparcie dystrybutora rozwiązań ESET Endpoint Encryption (wcześniej DESlock+), choć samo wdrożenie było bardzo proste.

Andrzej Gałczyński, Administrator IT Fundacji, WOŚP

Zastosowanie

Zapobiegaj naruszeniom danych

Przykład: Media niemal codziennie donoszą o firmach, w których niepowołana osoba uzyskała dostęp do danych służbowych.

Rozwiązanie:

  • Chroń poufne dane z ESET Endpoint Encryption, szyfrując całe powierzchnie dysków (Full Disk Encryption).
  • Chroń komunikację zdalnych połączeń pracowników za pomocą dwuetapowego uwierzytelnienia.
  • Wymagaj dwuetapowego uwierzytelniania, by logować się do urządzeń zawierających poufne dane.

Kontroluj pracowników zdalnych

Przykład: Firmy zatrudniające pracowników zdalnych, chcą zachować stałą kontrolę i bezpieczeństwo firmowych danych, szczególnie w sytuacji zwolnienia takiego pracownika lub zgubienia, czy kradzieży służbowego komputera.

Rozwiązanie:

  • Ogranicz dostęp do zasobów firmy przez wdrożenie dwuetapowego uwierzytelnienia.
  • Wykorzystaj funkcję zdalnego blokowania, by chronić zgubione lub skradzione urządzenia.
  • W przypadku zwolnienia pracownika skorzystaj z możliwości zdalnego blokowania dostępu pracownika do urządzenia i firmowych danych.

Zapobiegaj wyciekowi danych

Przykład: W każdej firmie pracownicy korzystają z nośników wymiennych, w celu przenoszenia danych z jednego komputera na drugi. Nie każda firma ma jednak możliwość sprawdzenia, czy firmowe dane pozostają wyłącznie na urządzeniach firmowych i czy nie są wynoszone poza organizację.

Rozwiązanie:

  • Zaszyfruj nośniki wymienne, by zapobiec potencjalnemu wyciekowi danych.
  • Ogranicz dostęp do nośników wymiennych, nadając stosowne uprawnienia tylko wybranym pracownikom.

Przetestuj ESET Endpoint Encryption przez 30 dni

Wypełnij poniższy formularz i przetestuj ESET Endpoint Encryption w swojej firmie. Nasz sprzedawca przygotuje 30 dniową licencję testową, abyś mógł osobiście przekonać się jak proste, a zarazem skuteczne jest nasze rozwiązanie.

Skontaktuj się z naszym sprzedawcą, aby poznać ofertę. Telefon: 518 322 283 E-mail: kontakt@marketsoft.pl