ESET wraz z Europolem będzie walczyć o poprawę bezpieczeństwa w Internecie

Firma ESET, światowy producent programów zabezpieczających z siedzibą w Unii Europejskiej, dołączyła do Europejskiego Centrum ds. Walki z Cyberprzestępczością Europolu. Celem współpracy z organami ścigania jest m.in. poprawa bezpieczeństwa obywateli, przedsiębiorstw i rządów krajów Unii Europejskiej w Internecie oraz pomoc w walce Europolu z cyberprzestępcami.

Europejskie Centrum ds. Walki z Cyberprzestępczością zostało utworzone w ramach struktur Europolu w 2013 roku. Od tego czasu jego członkowie aktywnie pomagają zwiększyć skuteczność europejskich organów ścigania i przyczynić się do zwalczania cyberprzestępczości. Do grona doradców grupy dołączył niedawno weteran branży bezpieczeństwa IT, starszy pracownik naukowy ESET – Righard Zwienenberg.

– ESET przyłącza się do grupy doradczej Europolu jako jedna z największych firm z branży bezpieczeństwa IT, która ma swoją siedzibę na terenie Unii Europejskiej. Jesteśmy niezwykle dumni z możliwości współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa z Europolem. Naszym zadaniem jest ochrona, edukacja i przekazywanie wiedzy na temat najnowszych zagrożeń setkom milionom użytkowników – wyjaśnia Righard Zwienenberg.