ESET liderem wśród dostawców antywirusów dla firm!

ESET otrzymał tytuł “Lidera” w ostatnim rankingu The Forrester Wave ™! Ta prestiżowa firma badawczo-doradcza oceniła produkty Endpoint Security Suites, przeznaczone do ochrony firmowych stacji roboczych oraz serwerów aż piętnastu producentów. Wysoka pozycja ESET w tym zestawieniu nie powinna dziwić. Nieco wcześniej znana agencja badawcza IDC, uznała ESET za najlepszego dostawcę rozwiązań antywirusowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Z raportu Forrester Wave wynika, że największym wyzwaniem przedsiębiorstw szukających ochrony antywirusowej jest poziom skomplikowania ich środowisk IT. Respondenci uznali, że potrzebują produktów, które, z jednej strony będą zmniejszać złożoność obsługi wspomnianych struktur IT, z drugiej natomiast nie będą wymagać zbyt dużej wiedzy od specjalistów IT w zakresie obsługi pakietów zabezpieczających. We wszystkich wskazanych kategoriach ESET wypadł bardzo dobrze, dlatego twórcy raportu i sklasyfikowali go wśród producentów rozwiązań antywirusowych w biznesie w gronie tzw. „Liderów”.

– Wierzymy, że ESET będzie rozpoznawany na rynku jako Lider raportu Forrestera. To wyróżnienie z pewnością umocni jego pozycję i utwierdzi klientów w przekonaniu, że ESET dostarcza rozwiązania ochronne dla biznesu na najwyższym poziomie. Misją naszej firmy jest dbanie o spokój naszych użytkowników w dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie – tłumaczy Juraj Malcho, CTO w firmie ESET.